Kasv number ühe suunas

Martin Mägi, Finesta Baltikumi müügidirektor
13.06.2017

Finesta tõmbas seitsmepenikoormasaapad jalga ning astus pika sammu uute turgude vallutamise suunas. Avatud on kontor Riias, lisaks Lätile koguvad tütarettevõtted hoogu ka Leedus ja Soomes. Meie uus mees paadis – Martin Mägi annab rahvusvahelistumisest täpsema ülevaate. Usutles Maarja Dahl.

Millise eesmärgiga Finesta laieneb?
Mida laiem on meie geograafiline "leviala", seda paremat valikut kandidaate ja teenuseid saame oma klientidele pakkuda. Soovime olla number üks personaliteenuste pakkuja kõikides Baltimaades. Eestis oleme praegu käibe ja mahu poolest esimesed ning Baltikumis tahame sama eesmärgi saavutada paari aasta jooksul.

Milliseid teenuseid teistes riikides pakute?
Värbamisteenust ja tööjõurenti – täpselt samuti nagu Eestis. Oma rahvusvahelises tegevuses keskendume peamiselt spetsialistide ja oskustööliste värbamisele ja vahendamisele. Nüüd leiame kvaliteetse tööjõu riigipiiride üleselt.

Loe veel

Lihtne lahendus: töötajakaart

Heikki Mäki, Finesta juht
29.03.2017

Artikkel ilmus Äripäevas 29.03.2017

Töötajakaardi omanik saaks sobiva töö olemasolul hõlpsasti Eestisse ajutiselt tööle asuda, kirjutab Finesta juht Heikki Mäki.

Mina usun tööstusse. Kui väga me ka ei soovi positsioneerida Eestit üksnes e-riigina, ei saa me endale lubada tööstusettevõtete sulgemist. E-residentsus annab võimaluse nii-öelda laenata Eestile inimesi juurde, kuid see on suunatud eelkõige investorite, (idu)firmajuhtide ja valgekraede meelitamiseks. Miks ei võiks paralleelselt välja arendada lahendust, mis seoks Eestiga kolmandates riikides elavaid lihttöölisi?

Loe artiklit Äripäeva veebis