Kuidas ära tunda usaldusväärset tööandjat?

Finesta
20.06.2018


Tänapäevases töösuhtes ei ole valija rollis enam ettevõte, vaid kandidaat. Hea tööandja peab vastama paljudele ootustele, et tööotsija antud ametikohta eelistaks. Ettevõte peab eelkõige tagama töö ja stabiilse sissetuleku, mis pakuks töötajale kindlustunde tuleviku suhtes.

Mugavaks ära elamiseks ei peaks inimene, end ära kurnates ja tervist kahjustades, tegema topelt-vahetusi. Töötingimused peaksid olema kaasaegsed ja mõistlikud ning tootmistöö puhul ka turvalised.

Loe veel

Finesta Baltic suvise pööripäeva vastuvõtul Vilniuses

Finesta
14.06.2018


12. juunil korraldasid Balti- ja Põhjamaade saatkonnad Leedus koos Põhjamaade Ministrite Nõukogu ja Leedu Presidendi Kantseleiga Vilniuses suvisele pööripäevale pühendatud vastuvõtu, mille kutsutute hulka oli au kuuluda ka Finesta Balticul. Ürituse patroon on Leedu Vabariigi president Dalia Grybauskaitė. Üheskoos pakuti ja prooviti naaberriikide rahvustoite, kuulati muusikute etteasteid ja viidi läbi mitmeid põnevaid mänge, mis eelkõige lapsi elevil hoidsid.

Loe veel

Mälestusüritus Metsakalmistul

Finesta
12.06.2018


4. juuni on oluline päev nii Eesti kui Soome riigi jaoks. Eestis tähistab see kuupäev Eesti Üliõpilaste Seltsi sinimustvalge lipu õnnistamise aastapäeva. Nimelt valisid ärkamisajal Eesti soost üliõpilased enda tunnusvärvideks sinise, musta ja valge. Esimene sinimustvalge lipp valmis 1884. aasta kevadel ning õnnistati ja pühitseti 4. juunil Otepää kiriklas. Soome riik omakorda tähistab 4.juunil Soome Kaitsejõudude lipupäeva.

Loe veel

Finesta juubelipidu Soome Suursaatkonnas

Finesta
11.06.2018


Kümnendat tegevusaastat tähistav Finesta Baltic kutsus neljapäeval, 7.juunil head koostööpartnerid ja kolleegid aiapeole Soome Suursaatkonda Tallinnas. Koos võeti kokku senine tegevus viimase kümne aasta jooksul ning paotati ust ka tulevikuplaanide osas.Finesta juhi Heikki Mäki sõnul on igati põhjust tähistamiseks, kuna Finesta kaudu on möödunud kümne tegevusaasta jooksul sobiva töö leidnud tuhanded inimesed nii Eestis kui lähiriikides.

Loe veel

Kaheksa soovitust, kuidas töövestlusel rahulikuks jääda

Finesta
28.05.2018


Tööintervjuu eelset rahutust oleme ilmselt kõik kogenud vähemalt korra elus. Väike ärevusevärin enne vestlust on pigem soovitatavgi, sest nii jätad endast vestlusel siira ja vahetu mulje. Inimesed, kes on töövestlustel alati väga rahulikud, riskivad kohtumisel jällegi liialt ükskõiksete ja üleolevatena näida. Teisalt pole liigne ärevus, mis Sind kogelemise, käte värisemise või higistamise näol tabab, meeldiv kogemus ei Sulle ega ka intervjueerijale. See võib anda märku, et Sinu oskus pingeolukorras töötada ja keskenduda vajab arendamist ning osutub tööle saamisel hoopis takistuseks.Kuidas valmistuda töövestluseks nii, et ärevus Sinu üle olulisel hetkel võimust ei võtaks?

Loe veel

Viis soovitust uute kolleegidega sõbrunemiseks

Finesta
15.05.2018


Uuel ametikohal alustamine võib olla üsna suur katsumus - uued projektid, uus töökoormus, uus ülemus (ja tema ootused). Rääkimata sellest, et sa pead tundma õppima ja sõbrunema uute kolleegidega. Kolleegidega hästi läbi saamine on oluline töökliima meeldivana hoidmisel ja tõenäoliselt valisid selle uue rolli lootuses, et sinusse suhtutakse sõbralikult. Kuid kellel on aega mõelda uute sõprade peale kui on vaja uue töörütmiga harjuda?

Loe veel

Töötaja pardalevõtuks avab värava värbaja

Ave Merilo
08.05.2018

Uute töötajate onboarding ehk pardalevõtmine pole midagi muud kui sisseelamisprogramm. Uudne mõiste aitab selle tähtsust meelde tuletada.

Eesrindlikumad organisatsioonid mõtlevad töötajate vastuvõtmise läbi osana talendijuhtimise programmist. Isegi kui te oma töötajatest talendi elutsükli terminites ei mõtle, tasub onboardingule tähelepanu pöörata. Uuringud näitavad, et onboarding mõjutab ettevõtte efektiivsust ja tulu ning suurendab uue töötaja edukust üle 10%. Lisaks suurendab toimiv sisseelamisprogramm tööga rahulolu ja pühendumist ning vähendab tööstressi ja tööjõu voolavust.

Loe veel

Finesta rahvusvaheline teekond jätkub uute uste avamisega

Finesta
04.05.2018

Avasime eelmise aasta septembris Leedus kontori ning vähem kui aastaga on ettevõttel olnud kiired ajad nii töötajate vahendamise kui ka uute klientide arvu kasvuga. Kui algselt oli Leedu peakontoris, Vilniuses, üks konsultant, siis tänaseks on lisandunud veel kaks uut kolleegi.

Loe veel

Peatöövõtja vastutus on võimalik

Heikki Mäki, finesta juht
13.04.2018

Illegaalsete välistöötajate probleem Eestis on tõsine ja nüüd hakkavad ka ametnikud sellest aru saama. Välistööjõuga skeemitamise tõttu jäävad riigikassasse laekumata suured maksusummad, rääkimata julgeolekuriskist. Komplekssete lahenduste otsimise käigus tuleks mõelda ka peatöövõtja vastutuse suurendamisele.

Loe veel

Välistöötajate poolt

Heikki Mäki, Finesta juht
26.03.2018

Ligikaudu kaks kolmandikku eestimaalastest arvab, et Eesti ei vaja väljastpoolt Euroopa Liitu pärit tööjõudu. Nii selgus pool aastat tagasi Ühiskonnauuringute Instituudi uuringust ja vaevalt see suhtumine tänaseks muutunud on. Välistööjõu vastased põhjendasid oma arvamust peamiselt sellega, et oma rahvalgi ei jagu tööd.

Paljud tööandjad on aga seisukohal, et tööjõupuudus on Eestis ettevõtete arengu suurim takistus. Ühtlasi leitakse, et seda pole võimalik muul moel ületada, kui suurema arvu välistöötajate riiki lubamisega.

Miks töötegijate ja juhtide arvamused sel teemal nii vastandlikud on? Asi on selles, et kõik töökohad ei ole ühesugused ja kõik tööotsijad ei ole samade ootustega. Inimene, kes soovib töötada assistendina, ei kandideeri monteerijaks. Inimene, kelle kodu on Ida-Virumaal, pole huvitatud töökohast Pärnus.

Loe veel

finesta.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates või vajutades “Sain aru” ikooni nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot​ ​SAIN ARU