Käimas on neljas tööstusrevolutsioon

Veiko Norit, Finesta
11.10.2018


Veel mõned aastad tagasi tundus võimatu, et üks auto saab sõita juhita. Tänaseks pole see enam kellelegi uudis ja tehnikahuvilisemad on kindlasti juba saanud proovida sõitu mõnes isejuhtivas autos. Samuti on mitmetes tööstusettevõtetes tööl nutikad masinad, kes inimestega kõrvuti tööd teevad. Sellest võib tekkida küsimus, kui lähedal või kaugel oleme täielikult isetöötavatest tehastest?

Loe veel

Kas sinust saab tulevikus robotite juht?

finesta
20.09.2018

 
1985. aastal valmis film "Tagasi tulevikku", mille peategelane reisis tollal kaugena näivasse tulevikku – aastasse 2015. Filmis näidatud tehnoloogiaid peeti tollal utoopilisteks. Täna võime öelda, et filmis nähtu- videokõned, automaattanklad  ja sõrmejäljelugejaid- on tõeks saanud ja meile isegi juba igapäevased. See, mis kunagi tundus ilmvõimatu, on täna harilik ja rohkemgi veel. Muutused on sujuvalt ulmefilmidest üle kolinud pärisellu ja üha enam ka paljude inimeste tööellu. Nii on tehnoloogia areng ja masinate kaasabil tehtud töö muutunud osaks meie igapäevaelust nii, et me sugugi ei imesta, kui oste saab teha ilma kaupluses käimata, veebipoest tellitud paki kättesaamiseks ei olegi enam tarvis postkontoris pabereid täita ja kohvikus piisab vaid viipest kaardiga, et arvet tasuda.

Loe veel

Algab Rae valla mängude 2018/2019 hooaeg

finesta
04.09.2018


Rae valla mängude puhul on tegemist vahva kogukondliku võistlussarjaga, mis ühendab valla sportlikumat elanikkonda. Mängude põhieesmärk on koos sporti teha, proovida uusi ja põnevaid alasid ning mõistagi ka meeskondlikult mõõtu võtta. Finesta Baltic on Rae valla mängude suursponsor juba mitmendat hooaega, pannes sel korral õla alla miniretloni turniiri läbiviimisele. „Rae vald on Eesti üks sportlikemaid omavalitsusi. Sellega on nad heaks eeskujuks nii teistele Eesti omavalitsustele kui ettevõtetele", selgitab  Mägi koostöö tagamaid.

Loe veel

Millised on Eesti ettevõtete tänased väljakutsed?

finesta
14.08.2018


Eesti tööturu hetkeseisu iseloomustab esmajärjekorras sobivate oskuste ja kogemusega töötajate nappus kõikides valdkondades. Töötuse määr on viimase 10 aasta madalaim ja vabu töökohti on rohkem kui oskuste ning kogemuste põhjal ametisse sobivaid inimesi. Sobiva kvalifikatsiooniga inimesed on juba neile meelepärase tööga hõivatud ning töötajate lojaalsuse kasvatamine on muutunud paljude ettevõtete prioriteediks.Töötajate puudus on seadnud küsimärgi alla paljude ettevõtete kasvupotentsiaali ja konkurentsivõime.

Loe veel

Mida renditöötajaks olemine tähendab?

finesta
07.08.2018


Kas teadsid, et Finesta kaudu töötab erinevates ettevõtetes juba üle 1000 renditöötaja? Eestis on renditöö võimalused veel vähe tuntud, kuid üha rohkem on ettevõtted sellisest töövormist huvitatud. Põhjuseid on mitmeid.  Enamasti on tegemist nõudluse või tootmismahtude perioodilise suurenemisega, mis tekitab olukordi, kus uusi töötajaid on ettevõttesse tööle tarvis pidevalt. Finesta töötajaid renditakse eelkõige just tööstussektorisse, järgnevad kaubanduse ja laonduse valdkonnad. Vähem on rendipoolel nõudlust tippjuhtidele ja inseneridele, ent harv pole siiski ka see, et Finesta rendib oma kliendile tippspetsialistist tootmisjuhti või kõrgtasemel raadioinseneri. 

Loe veel

Finesta värbamispäev Valgas

finesta
25.07.2018


Kolmapäeval, 1. augustil korraldab Finesta Baltic koostöös Eesti Töötukaassa Valgamaa esindusega Valgas Värbamispäeva, mis tutvustab Finesta Balticu tööpakkumisi Eestis ja Soomes.

Värbamispäev toimub 1. augustil, kell 13.00 ja kell 15.00 Valga Töötukassa esinduses, Vabaduse 26 ja 2. augustil kell 10.30 Valkas, Raina Iela 16.

Loe veel

Kuidas ära tunda usaldusväärset tööandjat?

Finesta
20.06.2018


Tänapäevases töösuhtes ei ole valija rollis enam ettevõte, vaid kandidaat. Hea tööandja peab vastama paljudele ootustele, et tööotsija antud ametikohta eelistaks. Ettevõte peab eelkõige tagama töö ja stabiilse sissetuleku, mis pakuks töötajale kindlustunde tuleviku suhtes. Mugavaks ära elamiseks ei peaks inimene, end ära kurnates ja tervist kahjustades, tegema topelt-vahetusi. Töötingimused peaksid olema kaasaegsed ja mõistlikud ning tootmistöö puhul ka turvalised.

Loe veel

Finesta Baltic suvise pööripäeva vastuvõtul Vilniuses

Finesta
14.06.2018


12. juunil korraldasid Balti- ja Põhjamaade saatkonnad Leedus koos Põhjamaade Ministrite Nõukogu ja Leedu Presidendi Kantseleiga Vilniuses suvisele pööripäevale pühendatud vastuvõtu, mille kutsutute hulka oli au kuuluda ka Finesta Balticul. Ürituse patroon on Leedu Vabariigi president Dalia Grybauskaitė. Üheskoos pakuti ja prooviti naaberriikide rahvustoite, kuulati muusikute etteasteid ja viidi läbi mitmeid põnevaid mänge, mis eelkõige lapsi elevil hoidsid.

Loe veel

Finesta Baltic Rae valla mängude hooaja lõpetamisel

Finesta
11.06.2018


Spordisarja Rae Valla Mängud hooaeg kulmineerus reedel, 8. juunil golfiturniiri ning sellele järgnenud hooaja paremate autasustamisega. Parimaks pärjati Karla küla meeskond, kes edestas tasavägises võistluses 1,5 punktise vahega teiseks tulnud Järveküla võistkonda. 

Selle hooaja mängude märksõnadeks olid osavus, nutikus ja meeskonnatöö. Vähem oli seekord korraldajate sõnul toorest jõudu ja kanget võhma eeldavaid spordialasid ning selle asemel pööras korraldustoimkond võistluskava koostades rõhku erineva sportlikkusega osalejatele jõukohastele väljakutsetele.

Loe veel

Head pearaamatupidajat on raske leida?

Finesta
11.06.2018


Üha enam kostub ettevõtete juhtidelt tagasisidet heade spetsialistide leidmise raskustest, seda olenemata valdkonnast või ettevõtte profiilist. Tööandjate välajakutse võib aga osutuda võimaluseks töövõtjatele, kellest edasipüüdlikumad saavad käesolevas tööelu situatsioonis jällegi võimaluse enda kompetentse vajalikus suunas arendada ning konkurentsivõimet tõsta. Finesta Balticu värbamiskonsultant Ave Merilo osales hiljuti Äripäeva Pärnu Konverentsi algatatud mõttevahetuses, jagades oma kogemusest lähtuvalt soovitusi peamistest pearaamatupidaja ametikohale vajalikest kompetentsidest. 

Loe veel

finesta.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates või vajutades “Sain aru” ikooni nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot​ ​SAIN ARU