Mida renditöötajaks olemine tähendab?

finesta
07.08.2018


Kas teadsid, et Finesta kaudu töötab erinevates ettevõtetes juba üle 1000 renditöötaja? Eestis on renditöö võimalused veel vähe tuntud, kuid üha rohkem on ettevõtted sellisest töövormist huvitatud. Põhjuseid on mitmeid.  Enamasti on tegemist nõudluse või tootmismahtude perioodilise suurenemisega, mis tekitab olukordi, kus uusi töötajaid on ettevõttesse tööle tarvis pidevalt. Finesta töötajaid renditakse eelkõige just tööstussektorisse, järgnevad kaubanduse ja laonduse valdkonnad. Vähem on rendipoolel nõudlust tippjuhtidele ja inseneridele, ent harv pole siiski ka see, et Finesta rendib oma kliendile tippspetsialistist tootmisjuhti või kõrgtasemel raadioinseneri. 

Loe veel

Finesta värbamispäev Valgas

finesta
25.07.2018


Kolmapäeval, 1. augustil korraldab Finesta Baltic koostöös Eesti Töötukaassa Valgamaa esindusega Valgas Värbamispäeva, mis tutvustab Finesta Balticu tööpakkumisi Eestis ja Soomes.

Värbamispäev toimub 1. augustil, kell 13.00 ja kell 15.00 Valga Töötukassa esinduses, Vabaduse 26 ja 2. augustil kell 10.30 Valkas, Raina Iela 16.

Loe veel

Kuidas ära tunda usaldusväärset tööandjat?

Finesta
20.06.2018


Tänapäevases töösuhtes ei ole valija rollis enam ettevõte, vaid kandidaat. Hea tööandja peab vastama paljudele ootustele, et tööotsija antud ametikohta eelistaks. Ettevõte peab eelkõige tagama töö ja stabiilse sissetuleku, mis pakuks töötajale kindlustunde tuleviku suhtes. Mugavaks ära elamiseks ei peaks inimene, end ära kurnates ja tervist kahjustades, tegema topelt-vahetusi. Töötingimused peaksid olema kaasaegsed ja mõistlikud ning tootmistöö puhul ka turvalised.

Loe veel

Finesta Baltic suvise pööripäeva vastuvõtul Vilniuses

Finesta
14.06.2018


12. juunil korraldasid Balti- ja Põhjamaade saatkonnad Leedus koos Põhjamaade Ministrite Nõukogu ja Leedu Presidendi Kantseleiga Vilniuses suvisele pööripäevale pühendatud vastuvõtu, mille kutsutute hulka oli au kuuluda ka Finesta Balticul. Ürituse patroon on Leedu Vabariigi president Dalia Grybauskaitė. Üheskoos pakuti ja prooviti naaberriikide rahvustoite, kuulati muusikute etteasteid ja viidi läbi mitmeid põnevaid mänge, mis eelkõige lapsi elevil hoidsid.

Loe veel

Finesta Baltic Rae valla mängude hooaja lõpetamisel

Finesta
11.06.2018


Spordisarja Rae Valla Mängud hooaeg kulmineerus reedel, 8. juunil golfiturniiri ning sellele järgnenud hooaja paremate autasustamisega. Parimaks pärjati Karla küla meeskond, kes edestas tasavägises võistluses 1,5 punktise vahega teiseks tulnud Järveküla võistkonda. 

Selle hooaja mängude märksõnadeks olid osavus, nutikus ja meeskonnatöö. Vähem oli seekord korraldajate sõnul toorest jõudu ja kanget võhma eeldavaid spordialasid ning selle asemel pööras korraldustoimkond võistluskava koostades rõhku erineva sportlikkusega osalejatele jõukohastele väljakutsetele.

Loe veel

Head pearaamatupidajat on raske leida?

Finesta
11.06.2018


Üha enam kostub ettevõtete juhtidelt tagasisidet heade spetsialistide leidmise raskustest, seda olenemata valdkonnast või ettevõtte profiilist. Tööandjate välajakutse võib aga osutuda võimaluseks töövõtjatele, kellest edasipüüdlikumad saavad käesolevas tööelu situatsioonis jällegi võimaluse enda kompetentse vajalikus suunas arendada ning konkurentsivõimet tõsta. Finesta Balticu värbamiskonsultant Ave Merilo osales hiljuti Äripäeva Pärnu Konverentsi algatatud mõttevahetuses, jagades oma kogemusest lähtuvalt soovitusi peamistest pearaamatupidaja ametikohale vajalikest kompetentsidest. 

Loe veel

Finesta juubelipidu Soome Suursaatkonnas

Finesta
11.06.2018


Kümnendat tegevusaastat tähistav Finesta Baltic kutsus neljapäeval, 7.juunil head koostööpartnerid ja kolleegid aiapeole Soome Suursaatkonda Tallinnas. Koos võeti kokku senine tegevus viimase kümne aasta jooksul ning paotati ust ka tulevikuplaanide osas.Finesta juhi Heikki Mäki sõnul on igati põhjust tähistamiseks, kuna Finesta kaudu on möödunud kümne tegevusaasta jooksul sobiva töö leidnud tuhanded inimesed nii Eestis kui lähiriikides.

Loe veel

Mälestusüritus Metsakalmistul

Finesta
08.06.2018


4. juuni on oluline päev nii Eesti kui Soome riigi jaoks. Eestis tähistab see kuupäev Eesti Üliõpilaste Seltsi sinimustvalge lipu õnnistamise aastapäeva. Nimelt valisid ärkamisajal Eesti soost üliõpilased enda tunnusvärvideks sinise, musta ja valge. Esimene sinimustvalge lipp valmis 1884. aasta kevadel ning õnnistati ja pühitseti 4. juunil Otepää kiriklas. Soome riik omakorda tähistab 4.juunil Soome Kaitsejõudude lipupäeva.

Loe veel

Kaheksa soovitust, kuidas töövestlusel rahulikuks jääda

Finesta
28.05.2018


Tööintervjuu eelset rahutust oleme ilmselt kõik kogenud vähemalt korra elus. Väike ärevusevärin enne vestlust on pigem soovitatavgi, sest nii jätad endast vestlusel siira ja vahetu mulje. Inimesed, kes on töövestlustel alati väga rahulikud, riskivad kohtumisel jällegi liialt ükskõiksete ja üleolevatena näida. Teisalt pole liigne ärevus, mis Sind kogelemise, käte värisemise või higistamise näol tabab, meeldiv kogemus ei Sulle ega ka intervjueerijale. See võib anda märku, et Sinu oskus pingeolukorras töötada ja keskenduda vajab arendamist ning osutub tööle saamisel hoopis takistuseks.Kuidas valmistuda töövestluseks nii, et ärevus Sinu üle olulisel hetkel võimust ei võtaks?

Loe veel

Viis soovitust uute kolleegidega sõbrunemiseks

Finesta
15.05.2018


Uuel ametikohal alustamine võib olla üsna suur katsumus - uued projektid, uus töökoormus, uus ülemus (ja tema ootused). Rääkimata sellest, et sa pead tundma õppima ja sõbrunema uute kolleegidega. Kolleegidega hästi läbi saamine on oluline töökliima meeldivana hoidmisel ja tõenäoliselt valisid selle uue rolli lootuses, et sinusse suhtutakse sõbralikult. Kuid kellel on aega mõelda uute sõprade peale kui on vaja uue töörütmiga harjuda?

Loe veel

finesta.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates või vajutades “Sain aru” ikooni nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot​ ​SAIN ARU