Peatöövõtja vastutus on võimalik

Heikki Mäki, finesta juht
13.04.2018

Illegaalsete välistöötajate probleem Eestis on tõsine ja nüüd hakkavad ka ametnikud sellest aru saama. Välistööjõuga skeemitamise tõttu jäävad riigikassasse laekumata suured maksusummad, rääkimata julgeolekuriskist. Komplekssete lahenduste otsimise käigus tuleks mõelda ka peatöövõtja vastutuse suurendamisele.

Loe veel

Välistöötajate poolt

Heikki Mäki, Finesta juht
26.03.2018

Ligikaudu kaks kolmandikku eestimaalastest arvab, et Eesti ei vaja väljastpoolt Euroopa Liitu pärit tööjõudu. Nii selgus pool aastat tagasi Ühiskonnauuringute Instituudi uuringust ja vaevalt see suhtumine tänaseks muutunud on. Välistööjõu vastased põhjendasid oma arvamust peamiselt sellega, et oma rahvalgi ei jagu tööd.

Paljud tööandjad on aga seisukohal, et tööjõupuudus on Eestis ettevõtete arengu suurim takistus. Ühtlasi leitakse, et seda pole võimalik muul moel ületada, kui suurema arvu välistöötajate riiki lubamisega.

Miks töötegijate ja juhtide arvamused sel teemal nii vastandlikud on? Asi on selles, et kõik töökohad ei ole ühesugused ja kõik tööotsijad ei ole samade ootustega. Inimene, kes soovib töötada assistendina, ei kandideeri monteerijaks. Inimene, kelle kodu on Ida-Virumaal, pole huvitatud töökohast Pärnus.

Loe veel

Finesta kaudu saab töötada ka Leedus

finesta
26.03.2018

Finesta tegutseb üle Baltikumi. Septembris avatud tütarfirma UAB Finesta Lithuania keskendub eelkõige tööjõurendi- ja värbamisteenustele ning on Leedus edukalt kanda kinnitanud. Sealset tegevust tutvustab Finesta Baltikumi müügidirektor Martin Mägi.

Millistele ettevõtetele Finesta Leedus töötajaid pakub?

Leedus on meil kliente erinevatest valdkondadest üle kogu riigi. Oleme töötajaid leidnud näiteks Leedu ühele suurimale tööandjale PKC Group, lisaks mööblitootjale ja metallitööstusele.

Värbamisklientidest rääkides on uhke tunne, et ka Eesti suursaatkonnale Leedus oleme töötajaid värvanud. Mitte küll suursaadikut, vaid muud vajalikku personali.

Loe veel

Meie inimesed ettevõttes Rapala

finesta
26.03.2018

Soome ettevõte Rapala on üks maailma suuremaid kalapüügivarustuse tootjaid. Pärnu tehases osalevad Rapala lantide tootmises ka Finesta renditöötajad.

Remi on 20-aastane noormees Pärnust, kelle hobiks on muusika, täpsemalt hip-hop. Kui ta aega leiab, pühendub ta ainult sellele. Remi alustas hiljuti tööd Rapalas ja kirjeldab, kuidas tal seal läheb.

Loe veel

Fotovõistlus “100 aastat tööd Eesti heaks”

finesta
20.03.2018

Tööinspektsioon kutsub osalema Eesti 100. aastapäevale pühendatud fotovõistlusel. Võistlusele on oodatud fotod, mis kujutavad töö tegemist eri aegadel. Parimad fotod jõuavad näitusele ning Tööinspektsiooni kalendrisse. 

Fotovõistlusele oodatakse fotosid, mis tehtud ajavahemikus 1918-2018 ja kus kujutatakse inimesi töötamas, hobuvankreid, parvetajaid, ehitusobjekte, ettevõtteid, artelle, tootmiskombinaate, kaevandusi – kus ja kuidas iganes Eestis selle aja jooksul tööd on tehtud.

Fotod võib saata aadressile infokiri at ti dot ee kuni 1. septembrini. Lisainfo www.ti.eeTehnoloogiatipp Eesti

Rainer Aunpu
02.03.2018

Eesti on tipptasemel tehnoloogiariik – see võiks olla meie visioon, kirjutab Skillificu asutaja, Finesta äriarendusjuht Rainer Aunpu.

Loe veel

Riiklikud uuendused töövaldkonnas 2018

finesta
28.02.2018
  •  Vanemahüvitise maksmise ajal on võimalik teenida senisest suuremat töist tulu (alates 1. märts 2018)

Vanemahüvitise maksmise ajal on võimalik teenida töist tulu kuni pool vanemahüvitise ülempiirist (2018. aastal 1544 eurot kalendrikuus), ilma et hüvitist vähendataks.

  • Vanaduspensione hakatakse eksportima ülemaailmselt

2018. aasta algusest makstakse Eesti vanaduspensione välja üle maailma, kuid selleks on vajalik Eestis omandatud pensionistaaž 15 aastat. Seega kaotatakse pensionite maksmisel senised elukohapiirangud ja pensionide maksmine laieneb kõikidesse riikidesse.

Loe veel

Palun liberaalsemat suhtumist välistööjõudu

Finesta
06.02.2018

Viimasel ajal kostub Eesti tööandjate suust üha sagedamini, et tööjõudu pole ja oleks vaja lihtsamini välistööjõudu värvata. Millised tulukesed sinu peas selle jutu peale süttivad? Kas seostad välistööjõuga tumedanahaliste massilist sissevoolu? Kas seostad Eesti kultuuri hävimist? Või kardad, et Eesti tuntus eduka idufirma-riigina asendub odavtööjõu kehva mainega? Need seosed võivad olla üle paisutatud.

Loe veel

Spetsialisti leida on aina keerulisem

Finesta
29.01.2018

Artikkel ilmus Pärnu Postimehes 26.01.2018

Möödunud aastat Pärnu maakonna tööturul iseloomustavad nii stabiilsus ja töötajate teadlikkuse kasv kui pädevate spetsialistide puudus. Töötute arv maakonnas on tõusnud ligemale kümme protsenti. Noorte töölevõtmist takistab hariduse või töökogemuse puudumine ning spetsialistid tulevad hoopis Soomest. 

Loe veel

Kas sa juhina tead, kust sinu tööjõud pärineb?

Heikki Mäki, Finesta juht
19.12.2017

 
Olen kuulnud juba mitmest hea mainega ettevõttest, kuhu võetakse tööle ukrainlasi ametikohtadele, mis kindlasti ei võimalda maksta Eesti keskmist palka. Mõni juht ei teagi, et selline on riigipoolne nõue välistöötaja värbamiseks. Viimasel ajal leidub üha rohkem ülisoodsate hindadega võõrtööjõu vahendajaid, mis süvendab kahtlust, et see tegevus ei saa olla päris korrektne. Juhina võiksid huvi tunda, kust sinu tööjõud pärineb ning kelle taskusse töö eest makstav tasu tegelikult läheb.

Siseministeeriumi plaanide järgi tööliste sisserände piirarv tuleval aastal ei tõuse. Kuna tootmisettevõtted vaevlevad tööjõupuuduse käes, loob see soodsa pinnase kolmandatest riikidest pärit illegaalse tööjõu Eestisse toomiseks. Odavtööjõudu tuuakse tõenäoliselt Leedu ja Poola kaudu, kus sisserändepiirangud on liberaalsed.

Loe veel