Välistööjõud kasvatab Eesti eksporti

Heikki Mäki, Finesta juht
15.12.2015

Artikkel ilmus Äripäva veebiversioonis 14.12.1015

Eesti võiks tuua hooajalised töötajad välisriikidest, teeb ettepaneku Finesta tegevjuht Heikki Mäki.

Oskustööjõu kättesaadavus on praegu Eesti suurim oht ja takistus, miks eksport ei kasva. Eestil on vaja nii häid spetsialiste kui ka tavalisi oskustöölisi. Väljarände vähendamine on vaid osa lahendusest. “Work in Estonia” või “Talendid koju” on head programmid mainekujundusele, aga need ei lahenda prbleeme. Lahendus on võimaldada töötajate hooajalist sissetoomist välisriikidest, sealhulgas kolmandatest riikidest.

Loe veel

Eesti inimesed ja ettevõtted ei ole tööstusrevolutsiooniks valmis

Tööstusuudised
01.12.2015

Artikkel ilmus portaalis Tööstusuudised.ee 30.11.2015

Saksamaa valitsuse loodud tööstusrevolutsiooni kontseptsioon Industry 4.0 on arenenud jõudsalt ka teistesse riikidesse. Eesti suurima tööjõuvahendusfirma Finesta tegevjuhi Heikki Mäki hinnangul pole aga meie inimesed nii suurteks muudatusteks veel valmis.

Otsustades säilitada liidripositsiooni tööstuses ja tootmises viib Saksamaa valitsus läbi kontseptsiooni Industry 4.0, mis ühendab väärtusahelas olevad masinad ja tootmise ühte võrgustikku, saavutades täiesti uue tootmisefektiivsuse. Mäki sõnul on see neil ka hästi õnnestunud: „Industry 4.0 loodi kohaliku tööstuse arendamiseks ja tugevdamiseks ning see on läinud neil hästi korda: Saksamaal on tööstuse osakaal tõesti Euroopa Liidu riikidest suurim.“

Loe veel

Miks on Eestile vaja tööstuspoliitikat?

Arno Kolk, Eesti Elektroonikatööstuse Liidu tegevjuht
26.11.2015

 

Millistel maadel on SKP inimese kohta suurim? Kui naftariigid välja arvata, siis nendeks on tööstusriigid. Seega, kui tahame Eestis sellist elatustaset nagu tööstusriikides, peame ka ise tööstusriik olema. 

Tööstus on Eestis suurim majandussektor, millel on tööandjana arvestatav osakaal. Võrreldes tööstuse protsentuaalset osakaalu SKP-st, oleme põhjamaadega samal tasemel. Selleks, et sektorit elujõulisena hoida ja arendada, on vaja plaani, sest isevooluteed minnes kipuvad asjad minema allamäge.

Loe veel

Kas tööstus 4.0 astub kandadele või annab tiivad?

Heikki Mäki, Finesta juhatuse liige
26.11.2015


Nutitelefonid on viimaste aastate jooksul saanud tavapäraseks ja tõenäoliselt pole me kaugel nutikatest kodudest. Ennustatakse, et külmkapp hakkab ise toidu säilivusaega kontrollima ja varusid täiendama, rääkimata tarkadest kütte- ja valvesüsteemidest, mis osaliselt juba toimivad.

Mind huvitab, kui kiire võiks olla tehnoloogiline areng isetöötavate tehaste suunas. Saksamaal ja USA-s pingutatakse kõvasti, et tööstust info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga (IKT) ühendada ning seda protsessi nimetatakse neljandaks tööstusrevolutsiooniks.

Loe veel

Kuidas häid inimesi enda juurde meelitada?

Ene Olle, Eesti Personalijuhtimise ühing PARE tegevjuht
26.11.2015

 

Jaht headele inimestele on läbi aegade aktuaalne olnud. Meil igaühel on oma arusaam heast ja mis ühele hea, ei ole teisele piisav või vastupidi.

Kui lai on valikuvõimalus täna ja tulevikus?

Täna on tööturul mittehõivatud inimesi vähe ja arvatavalt, vaadates meie demograafilist olukorda, aina vähemaks jääb. Elanikkond Eestis vananeb ning tervisele ei pöörata küllaldaselt tähelepanu. Lõpuks jõuame olukorrani, kus lisaks vananevale elanikkonnale ei pruugi see olla ka kõige tervem. Kui inimestest puudus, siis konkurents tööandjate vahel tiheneb ning tekib palgatõusu surve.

Loe veel

Öeldes tööandja bränd mõeldakse eristumist

Maarja Dahl, kommunikatsioonikonsultant
25.11.2015


Ehkki juba aastaid kasutusel, jääb ‘bränd’ eesti keeles siiski võõrsõnaks ning isegi turundusinimeste jaoks pole selle tähendus üheselt mõistetav. Tööandja brändist räägitakse viimasel ajal palju, kuid kas pole see lihtsalt moeväljend, mille kasutamine peagi hääbub?

Tihti võetakse uued väljendid kasutusele selleks, et mingile nähtusele tähelepanu tõmmata, kuigi samast asjast saab rääkida ka lihtsaid sõnu kasutades. Nii tegeleti tööandja brändimisega ammu enne, kui see peen nimetus populaarseks sai.  

Loe veel

Lai valik personaliteenuseid ühest kohast

Finesta
25.11.2015

Personaliteenuste turg areneb Eestis hoogsalt. Ettevõtted ostavad üha enam värbamisteenust sisse ja kasutavad renditööjõudu, võites seeläbi paindlikkust ja reageerimiskiirust. Ka Finesta laiendab enda pakutavate teenuste ringi ning püsib ligikaudu tuhande renditöötajaga turuliidri positsioonil.

Finestale võite usaldada renditööjõu haldamise, nii spetsialistide kui tippjuhtide värbamise ning raamatupidamise. Lähtume oma töös teie ettevõtte vajadustest, pakkudes alati personaalseid ja paindlikke lahendusi. Saame aidata töömahtude kiire kasvu perioodil ning ka juhul, kui ettevõte soovib ajutiselt tööjõudu vähendada – leiame sobivaks perioodiks teie inimestele asendustöökohad.

Kui usaldate värbamise ja töötajatega seonduva asjaajamise professionaalidele, saate ise tegeleda oma inimeste arendamisega ja ettevõtte personalivaldkonna strateegilise arendamisega.

Fotol Finesta meeskond Pärnu kontori avamiselKuidas renditöötajaid parimal moel rakendada?

Heikki Mäki, Finesta juhatuse liige
22.10.2015

Artikkel ilmus Äripäeva teemalehes Tööstus 22.10.2015


Tööstuse ja logistika valdkonnas on renditööjõu kasutamine juba üsna levinud, sest siin muutuvad töömahud kiiresti. Ajutiste töötajate leidmiseks või alternatiivse värbamiskanalina rakendatakse renditööjõudu üha enam ka kaubandus- ja teenindusettevõtetes.

Alusta otsinguid enne vajaduse selgumist. 
Leidub ettevõtteid, kus renditööjõu kasutamine on osa pikaajalisest personalistrateegiast. Teine viis rentimiseni jõudmiseks on see, kui oma jõududega ei õnnestu inimesi leida ning seejärel soovitakse personalifirma abi. Mõlemal juhul kipub personalirendi firma poole pöördumine jääma viimasele hetkele – siis, kui töötajaid oli vaja juba eile.

Loe veel

finesta.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates või vajutades “Sain aru” ikooni nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot​ ​SAIN ARU