Ei ole probleemi, millele poleks lahendust!

Evelyn Sepp, Teenusmajanduse Koja tegevjuht
07.03.2016

Kahest miljonist eestlasest, tarbijast ja töökätepaarist võivad unistada vaid poliitikud. Ettevõtjad ja investorid opereerivad igapäevaselt paraku palju maalähedasemaga ning peavad leidma vastuse ka küsimusele, kust tuleb raha ja kuhu kaob aeg.

Viis-kuus aastat tagasi uinusid Eesti tööandjad valdavalt sügavas teadmatuses sellest, milliste probleemide ees tööturul peatselt seistakse ning poliitikud viibutasid rahvuslikul meelel rusikat kõigi suunas, kes siia mingil põhjusel tahtsid tulla. Tänaseks on seis totaalselt muutunud. Neid, kellele hirmutav tegelikkus kohale on jõudnud, leidub juba palju. Töökäte kitsikus kummitab kõiki sektoreid, see ei jäta ka majandusstatistikas tõlgendusruumi. Täiendavaid töökäsi on vaja kõikjal, aga niisama tulemas ei ole eriti kedagi. 

Loe veel

Tõnu Vaus: Tegelikult tööjõudu on

Tõnu Vaus, Widex Eesti tegevjuht
07.03.2016

Kuidas on võimalik kasvatada tootmisettevõtte töötajate arvu aasta jooksul kahekordseks? Vahendame Widex Eesti tegevjuhi Tõnu Vausi kogemust. Kuuldeseadmete koostamisega tegelev Widex värbas 2015. aasta jooksul ligikaudu 200 uut töötajat ning võitis Tallinna ettevõtlusauhindade konkursil töökohtade looja tiitli. Usutles Maarja Dahl.

Kuidas hindate tööjõu kättesaadavust Eestis?

Tegelikult tööjõudu on. Meil töötavad inimesed kogu Harjumaalt: Raplast, Keilast, Paldiskist, Lasnamäelt, mitmed töötajad on tulnud ka Ida-Virumaalt. Inimesi jätkub – küsimus on vaid selles, kuidas tehakse otsus, tulla ühte või teise ettevõttesse. Alati ei pruugi olla raha kõige tähtsam, mis inimeste otsuseid mõjutab.

Loe veel

Milleks rabeleda?

Finesta
07.03.2016

Finesta pakub värbamisteenust, mis on nii lihte ja kiire, et pole mingit mõtet seda ise teha.

Tänapäeval kasutatakse tihti uhket väljendit „executive search“, kui räägitakse sihtotsingust või headhuntingust. See kõlab väga keeruliselt ja kallilt. Küsimus on siiski vaid õige inimese leidmises õigele kohale.

Kas mäletad, kui lennureisidel pakuti tasuta lõunat ning äriklassis nauditi konjakit? Punktist A punkti B jõudmiseks pole kumbki neist vajalik. Sarnaselt tänapäevastele lendudele oleme Finesta värbamisprotsessist eemaldanud ülearused etapid. Seega on meie värbamisteenus lihtsam ja kiirem. Lennureiside odavamad hinnad tulenevad suurtest mahtudest ja nii on see ka värbamisteenuses.

Finesta on suurim personaliteenuste pakkuja Eestis. Finesta suur värbamismaht tagab konkurentsivõimelise hinna ja kiirema teenuse, sest tõenäoliselt oleme juba eile alustanud sellise inimese otsinguid, keda meie kliendil võib homme vaja minna.

Vaata täpsemaltfinesta.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates või vajutades “Sain aru” ikooni nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot​ ​SAIN ARU