Eestist võiks saada e-tööstusriik

Seth Lackman, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu juhatuse liige
31.05.2016

Juuni alguses toimub Eestis rahvusvaheline konverents Industry 4.0. Sellega seoses uurisime Seth Lackmanilt, milline roll võiks olla tööstus 4.0-l Eestis ning kuidas tulevikuks valmistuda. Usutles Maarja Dahl.

Ilmselt peate tihti selgitama, mis on tööstus 4.0. Kuidas te seda tavaliselt teete?

Tegemist on neljanda tööstusrevolutsiooniga, seega alustan selgitust natuke kaugemalt ja räägin sellest, millised olid eelmised tööstusrevolutsioonid. Tööstus 4.0 puhul on fookuses IT ja väärtusahel. Mu vastus sõltub natuke ka sellest, kes küsib – kas tööstusettevõte, IT-ettevõte või mõni teine osapool. Põhisõnum on siiski see, et neljas tööstusrevolutsioon ei ole üksnes IT-ettevõtte asi ega ka ainult tööstusettevõtte asi, vaid see hõlmab tervet väärtusahelat, kus IT on platvorm või abivahend. Põhimõtteliselt on iga tööstusrevolutsiooni puhul, nii ka praegu, küsimus selles, kuidas teha mingeid tegevusi efektiivsemalt.

Loe veel

SPIN – spordi ja sotsiaalsete oskustega tööjõupuuduse vastu

Andrei Liimets, SPIN programmi kommunikatsiooni- ja arendusjuht
31.05.2016

Kust leida vajalikud töökäed ja maksumaksjad kui kahaneva rahvastikupüramiidi raskuskese veelgi kõrgemale liigub? See on küsimus, millega valutavad ühtviisi pead ettevõtja, riigiametnik kui ka kodanikuaktivist. Palju paksu pahandust on selles kontekstis tekitanud noorte minek ja pagulaste tulek, hoopis vähem on aga nuputatud, kuidas tuua tööturule need noored, kes sinna täna kuidagi ei jõua.

Enamik meist ei tea ühtki neist noortest nime- ega nägupidi, aga me kõik oleme neid näinud teleekraanidel või ajalehekülgedel. Enamasti seoses koolist välja langemise, kaubanduskeskustes jõlkumisega veedetud aja, alko- ja narkotarbimise, pisivarguste või muude pättustega. Kuhu see eeskujude ning ümbritseva keskkonna toe puudumisest tingitud allakäiguspiraal enamasti välja viib, teame samuti. Ükski kuritegu või suutmatus arusaamatusi käte asemel sõnadega lahendada ei sünni lihtsalt tühjast kohast.

Loe veel

Finesta kliendid on renditööga rahul

Finesta
31.05.2016

Selleks, et pakutavate teenuste kvaliteeti kõrgena hoida, küsib Finesta kord aastas oma klientidelt tagasisidet. Sel kevadel korraldatud rahulolu-uuringus leidsid neli viiendikku vastanuist, et renditöötajate kasutamine õigustab end. Enamus kasutajaettevõtete esindajaist, kes on kokku puutunud ka teiste rendiettevõtetega, hindas Finestat teistega võrreldes paremaks.

Uuringu järgi on peamised põhjused renditöötajate kasutamiseks paindlikkus personali planeerimisel (näiteks kui töömaht kasvab), renditöötajate värbamise kiirus ning personali stabiilne olemasolu.

Peaaegu kõik vastajad on Finesta renditöötajatega rahul. Enim ollakse rahul Finesta renditöötajate kohanemisvõime, töössesuhtumise ja töö kvaliteediga. Veidi madalam on rahulolu nende motiveerituse, pühendumise ning lojaalsusega. Võrreldes renditöötajate töösooritust oma ettevõtte töötajatega, siis hinnatakse seda valdavalt samasuguseks, mõnel juhul isegi paremaks.

Finesta kontorimeeskonna tugevusteks peetakse igapäevast koordineerimist, info liikumist ning probleemide lahendamise sujuvust. Kasutajaettevõtete esindajad hindavad ka seda, et Finesta sõlmib oma renditöötajatega töölepingud.

Finesta kliendirahulolu-uuringus osalesid renditöötajate vahetud juhid, personaliüksuse töötajad ja tehasejuhid erinevatest ettevõtetest. Uuringus osalenud kasutajaettevõtetes renditakse enim tootmistöölisi, järgnevad transporditöölised, spetsialistid ning esmatasandijuhid.

Rahulolu-uuringu teostas personali- ja uuringufirma Psience.Töötajad suveks!

Finesta
31.05.2016

Finesta leiab töötajad suveks, samuti ka sügiseks, talveks ja kevadeks.

Küsisime PARE personalijuhtimise aastakonverentsil osalejatelt, millised on nende ootused värbamisteenusele. Mini-uuring näitas, et kõige enam hinnatakse kiiret protsessi, konkurentsivõimelist hinda ja värbamisgarantii olemasolu. Finesta arendab oma teenuseid samas suunas – saame pakkuda Eesti kiireimaid, kvaliteetseimaid ja mõistlikema hinnaga värbamisteenuseid.

Me leiame töötajad sõltumata aastaajast, kuid suveks inimesi otsides vajame veidi rohkem aega, et neid päikese käest ära meelitada. Kui soovite töötajaid puhkuste ajal asendajateks, tuleks planeerimisega alustada hiljemalt nüüd ja kohe. Tänane tööjõuturg on võrdlemisi hõre ning inimeste leidmiseks kulub rohkem aega kui eelmisel suvel.

Kui otsid töötegijaid, võta meiega ühendust!
Tel: 680 6232, info@finesta.ee finesta.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates või vajutades “Sain aru” ikooni nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot​ ​SAIN ARU