Kas sa juhina tead, kust sinu tööjõud pärineb?

Heikki Mäki, Finesta juht
19.12.2017

 
Olen kuulnud juba mitmest hea mainega ettevõttest, kuhu võetakse tööle ukrainlasi ametikohtadele, mis kindlasti ei võimalda maksta Eesti keskmist palka. Mõni juht ei teagi, et selline on riigipoolne nõue välistöötaja värbamiseks. Viimasel ajal leidub üha rohkem ülisoodsate hindadega võõrtööjõu vahendajaid, mis süvendab kahtlust, et see tegevus ei saa olla päris korrektne. Juhina võiksid huvi tunda, kust sinu tööjõud pärineb ning kelle taskusse töö eest makstav tasu tegelikult läheb.

Siseministeeriumi plaanide järgi tööliste sisserände piirarv tuleval aastal ei tõuse. Kuna tootmisettevõtted vaevlevad tööjõupuuduse käes, loob see soodsa pinnase kolmandatest riikidest pärit illegaalse tööjõu Eestisse toomiseks. Odavtööjõudu tuuakse tõenäoliselt Leedu ja Poola kaudu, kus sisserändepiirangud on liberaalsed.

Loe veel

Finesta Euroopa südames, väljaspool Euroopa Liitu

Pasi Harttunen, Finesta Šveitsi üksuse juht
19.12.2017


Uuel aastal saab Finesta teenuseid kasutada lisaks Baltikumile ja Soomele ka Šveitsis. Finesta Šveitsi üksuse juht Pasi Harttunen avab laienemise tagamaid ning sellest saadavat kasu klientidele. Vastused pani kirja Maarja Dahl.

Millistele ettevõtetele Finesta Šveitsi laienemine kasu toob?

Meie klientide seas on mitmed rahvusvahelised kontsernid, mis tegutsevad üle maailma. Neid silmas pidades on Šveitsi tulek loomulik samm. Muidugi pakume ka Šveitsi päritolu ettevõtetele tuntud headuses Finesta lahendusi.

Kuidas mõjutab Finesta kasv Eesti ja Baltikumi kliente, kelle rahvusvaheline haare on väiksem?

Ühest küljest on meil soov ja tahtmine kasvada koos oma klientidega. Keskendume ainult sellele sektorile, mida teame ja tunneme, seega on Finesta tugevus välisturul just tootmisega seotud. Teisest küljest kogume Kesk-Euroopa parimaid praktikaid ja see tuleb ka meie Eesti ja Baltikumi klientidele kasuks. Näiteks oleme paremini kursis värbamise metoodikaga, omame ülevaadet, mis suunas tööjõud liigub jne.

Loe veel

Uuest aastast muutub maksuvaba tulu arvestamine

Finesta
19.12.2017

Alates 1. jaanuarist 2018 hakkab kehtima uus tulumaksuseadus, mille järgi sõltub maksuvaba tulu suurus inimese aastasest sissetulekust. Seetõttu hakkab suurem osa Eesti töötajatest iga kuu rohkem raha kätte saama. Samas nõuab uus süsteem, et töötaja ise oma maksuarvestust rohkem planeeriks.

Loe veel

Eesti tööturg meenutab Potjomkini küla

Finesta
22.11.2017

Artikkel ilmus Äripäevas 21.11.2017

Siseministeeriumi plaan järgmisel aastal kolmandate riikide sisserändekvooti mitte suurendada kasvatab ebaseadusliku tööjõu pealetungi, kardavad tööjõuvahendusfirmad ja ettevõtjad. Sel aastal on tuvastatud üle kahe korra rohkem rikkumisi kui eelmisel aastal.

Politsei andmetel on sel aastal tuvastatud 417 välismaalastest töötajatega seotud rikkumise juhtumit. Eelmisel aastal tuvastati selliseid juhtumeid 199.

Põhjuseks on tööjõupuudus ja sisserändesüsteemi jäikus. Kuigi siseministeerium plaanib sisserändekvoodi alt välja arvata kõrgepalgalised tippspetsialistid, jäävad endiselt tööjõupuuduse kätte vaevlema ettevõtted, kes vajavad oskustöölisi. See aga ei tähenda, et töötajad tulemata jäävad.

Loe veel

Finesta annab hoogu andekale moedisainerile

Finesta
28.09.2017

Sügisene Tallinn Fashion Week 2017, Eesti kõige mainekam moeüritus, algab Kristian Steinbergi showga, mida esitleb Finesta. Karl Kristian Steinberg on andekas ja töökas rahvusvaheliselt tunnustatud disainer, kellel on oma disainiga ühiskonnale paljugi öelda.

Kristian Steinberg on Eesti juurtega disainer, kes tegutseb peamiselt Londonis. Tallinna moenädalal esitletav kollektsioon Pocahontas valmis aga Eestis. Kristian tuli Eestisse, et jagada siinse moetööstusega oma kogemusi ning EKA õppejõuna tõsta meie moeüliõpilaste taset.

Finesta juht Heikki Mäki avab sponsorluse tagamaid: “Finesta toetab Kristian Steinbergi, sest peame oluliseks talentide märkamist. Usume inimestesse ja soovime jagada inspiratsiooni, mida professionaalne moeetendus kahtlemata pakub.”

Loe veel

Tehnoloogiaga muudame värbamise efektiivsemaks

Rainer Aunpu - Skillificu asutaja ja juht, Finesta äriarendusjuht
28.09.2017

Arvestades tehnoloogia arengutaset maailmas, on omajagu üllatav, kuidas mõned majandussektorid suudavad muudatuste tohutule jõule vääramatu jonnakusega vastu seista. Personaliteenuste ja värbamise valdkond on ilmselt üks suuremaid majandusvaldkondi maailmas, mis oma tehnoloogia kasutuse tasemelt on valdavalt kusagil 20 aasta taguses ajas. Viimane tõeline innovatsioon näib pärinevat ajast, kui CV muutus elektrooniliseks ja leidis tee kesksetesse CV-andmebaasidesse.

Personaliteenuste ja värbamise tõhustamiseks on maailmas loodud juba hulk nutikaid lahendusi, kuid nende leviala ja turuosa võrreldes inimeste leidmise traditsiooniliste meetoditega on veel kaduvväike. Isegi professionaalsed värbamisettevõtted tuginevad täna sellistele lahendustele nagu ohtrate märkmetega varustatud väljatrükitud CV-de kuhi lauanurgal, Exceli tabel värbamisprotsessi haldamiseks ja CV-de „diagonaalis“ lugemine kandidaatide sobivuse tuvastamiseks. Rääkimata siis sadade samasisuliste e-kirjade käsitsi saatmisest kandidaatidele või kandidaatide isikuandmete töötlemise seadusele vastavuse küsitavusest.

Loe veel

Finesta Baltic avas esinduse Vilniuses

Finesta
28.09.2017

Nüüd on Finesta ülebaltikumiline ettevõte. Septembris avatud tütarfirma UAB Finesta Lithuania keskendub eelkõige tööjõurendi- ja värbamisteenustele ning esimesed värbamisprotsessid on juba töös. Leedus on palju nii rahvusvahelisi kui ka kodumaiseid tööstusettevõtteid, mis annab meile julguse seada suuri eesmärke.

Meie Leedu ettevõtte värbamisjuhiks on Indre Kirkilyte, kes on eelnevalt samas valdkonnas tegutsenud. Indre näol on tegemist isikuga, kes orienteerub suurepäraselt koduturul ning on teinud värbamisi ka väljaspool Baltikumi. UAB Finesta Lithuania tegevjuhiks on Martin Mägi, kes juhib ka meie Läti üksust. Martin on Leedu ning Läti turgudel toimetanud alates 2013 aastast.

UAB Finesta Lithuania kuulub Eesti-Leedu ja Soome-Leedu Kaubanduskoja täieõiguslike liikmete hulka. See võimaldab olla kursis riikide majandustegevuse ning koostöövõimalustega.Kasv number ühe suunas

Martin Mägi, Finesta Baltikumi müügidirektor
13.06.2017

Finesta tõmbas seitsmepenikoormasaapad jalga ning astus pika sammu uute turgude vallutamise suunas. Avatud on kontor Riias, lisaks Lätile koguvad tütarettevõtted hoogu ka Leedus ja Soomes. Meie uus mees paadis – Martin Mägi annab rahvusvahelistumisest täpsema ülevaate. Usutles Maarja Dahl.

Millise eesmärgiga Finesta laieneb?
Mida laiem on meie geograafiline "leviala", seda paremat valikut kandidaate ja teenuseid saame oma klientidele pakkuda. Soovime olla number üks personaliteenuste pakkuja kõikides Baltimaades. Eestis oleme praegu käibe ja mahu poolest esimesed ning Baltikumis tahame sama eesmärgi saavutada paari aasta jooksul.

Milliseid teenuseid teistes riikides pakute?
Värbamisteenust ja tööjõurenti – täpselt samuti nagu Eestis. Oma rahvusvahelises tegevuses keskendume peamiselt spetsialistide ja oskustööliste värbamisele ja vahendamisele. Nüüd leiame kvaliteetse tööjõu riigipiiride üleselt.

Loe veel

Lihtne lahendus: töötajakaart

Heikki Mäki, Finesta juht
29.03.2017

Artikkel ilmus Äripäevas 29.03.2017

Töötajakaardi omanik saaks sobiva töö olemasolul hõlpsasti Eestisse ajutiselt tööle asuda, kirjutab Finesta juht Heikki Mäki.

Mina usun tööstusse. Kui väga me ka ei soovi positsioneerida Eestit üksnes e-riigina, ei saa me endale lubada tööstusettevõtete sulgemist. E-residentsus annab võimaluse nii-öelda laenata Eestile inimesi juurde, kuid see on suunatud eelkõige investorite, (idu)firmajuhtide ja valgekraede meelitamiseks. Miks ei võiks paralleelselt välja arendada lahendust, mis seoks Eestiga kolmandates riikides elavaid lihttöölisi?

Loe artiklit Äripäeva veebisfinesta.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates või vajutades “Sain aru” ikooni nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot​ ​SAIN ARU