Kas sa juhina tead, kust sinu tööjõud pärineb?

Heikki Mäki, Finesta juht
19.12.2017

 
Olen kuulnud juba mitmest hea mainega ettevõttest, kuhu võetakse tööle ukrainlasi ametikohtadele, mis kindlasti ei võimalda maksta Eesti keskmist palka. Mõni juht ei teagi, et selline on riigipoolne nõue välistöötaja värbamiseks. Viimasel ajal leidub üha rohkem ülisoodsate hindadega võõrtööjõu vahendajaid, mis süvendab kahtlust, et see tegevus ei saa olla päris korrektne. Juhina võiksid huvi tunda, kust sinu tööjõud pärineb ning kelle taskusse töö eest makstav tasu tegelikult läheb.

Siseministeeriumi plaanide järgi tööliste sisserände piirarv tuleval aastal ei tõuse. Kuna tootmisettevõtted vaevlevad tööjõupuuduse käes, loob see soodsa pinnase kolmandatest riikidest pärit illegaalse tööjõu Eestisse toomiseks. Odavtööjõudu tuuakse tõenäoliselt Leedu ja Poola kaudu, kus sisserändepiirangud on liberaalsed.

Loe veel

Finesta Euroopa südames, väljaspool Euroopa Liitu

Pasi Harttunen, Finesta Šveitsi üksuse juht
19.12.2017


Uuel aastal saab Finesta teenuseid kasutada lisaks Baltikumile ja Soomele ka Šveitsis. Finesta Šveitsi üksuse juht Pasi Harttunen avab laienemise tagamaid ning sellest saadavat kasu klientidele. Vastused pani kirja Maarja Dahl.

Millistele ettevõtetele Finesta Šveitsi laienemine kasu toob?

Meie klientide seas on mitmed rahvusvahelised kontsernid, mis tegutsevad üle maailma. Neid silmas pidades on Šveitsi tulek loomulik samm. Muidugi pakume ka Šveitsi päritolu ettevõtetele tuntud headuses Finesta lahendusi.

Kuidas mõjutab Finesta kasv Eesti ja Baltikumi kliente, kelle rahvusvaheline haare on väiksem?

Ühest küljest on meil soov ja tahtmine kasvada koos oma klientidega. Keskendume ainult sellele sektorile, mida teame ja tunneme, seega on Finesta tugevus välisturul just tootmisega seotud. Teisest küljest kogume Kesk-Euroopa parimaid praktikaid ja see tuleb ka meie Eesti ja Baltikumi klientidele kasuks. Näiteks oleme paremini kursis värbamise metoodikaga, omame ülevaadet, mis suunas tööjõud liigub jne.

Loe veel

Uuest aastast muutub maksuvaba tulu arvestamine

Finesta
19.12.2017

Alates 1. jaanuarist 2018 hakkab kehtima uus tulumaksuseadus, mille järgi sõltub maksuvaba tulu suurus inimese aastasest sissetulekust. Seetõttu hakkab suurem osa Eesti töötajatest iga kuu rohkem raha kätte saama. Samas nõuab uus süsteem, et töötaja ise oma maksuarvestust rohkem planeeriks.

Loe veel

finesta.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates või vajutades “Sain aru” ikooni nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot​ ​SAIN ARU