Vaadates tulevikku- visioon Industry 5.0st

Finesta
13.11.2018


Oleme alles harjumas mõttega robotitest ja tööstuse digitaliseerimisest ent juba arutletakse arengu järgmise etapi üle. Mida see tegelikult tähendab? Hiljuti kutsus Tallinna Tehnikakõrgkool visiooniseminarile Eesti tootmistööstuse võtmetegijad, et koos ettevõtete, robootika- ja IT-sektori esindajatega kaasa mõelda tööstuse tulevikusuundumuste teemadel. Kogemust ettevõtte tootmise digitaliseerimisel jagas Ericsson Eesti, käimasolevast tulevikutehnoloogiate võidukäigust sai aimu Innovatsiooniakadeemia vahendusel ning Euroopa tööstuse uuest tulemisest digitaliseerimise võimaluste kaudu jagas seminari peaesineja Philip Ramin. 

Loe veel

Finesta personalispetsialist Greta vallutab ringradu

Finesta
10.10.2018


Igapäevaselt Finesta Balticu Leedu esinduses töötav personalispetsialist Greta saavutas Yamaha R6 rattal Supersport klassis üldarvestuses kolmanda koha. Greta sõidud ja võidud on seda tähelepanuväärsemad, et Leedus on Greta ainus võistlev naissportlane motospordis ja võib uhkusega öelda, et teeb silmad ette paljudele meestelegi sel alal.

Loe veel

Kas sinust saab tulevikus robotite juht?

Finesta
20.09.2018

1985. aastal valmis film "Tagasi tulevikku", mille peategelane reisis tollal kaugena näivasse tulevikku – aastasse 2015. Filmis näidatud tehnoloogiaid peeti tollal utoopilisteks. Täna võime öelda, et filmis nähtu- videokõned, automaattanklad  ja sõrmejäljelugejaid- on tõeks saanud ja meile isegi juba igapäevased. See, mis kunagi tundus ilmvõimatu, on täna harilik ja rohkemgi veel. Muutused on sujuvalt ulmefilmidest üle kolinud pärisellu ja üha enam ka paljude inimeste tööellu. Nii on tehnoloogia areng ja masinate kaasabil tehtud töö muutunud osaks meie igapäevaelust nii, et me sugugi ei imesta, kui oste saab teha ilma kaupluses käimata, veebipoest tellitud paki kättesaamiseks ei olegi enam tarvis postkontoris pabereid täita ja kohvikus piisab vaid viipest kaardiga, et arvet tasuda.

Loe veel

Algab Rae valla mängude 2018/2019 hooaeg

Finesta
04.09.2018


Rae valla mängude puhul on tegemist vahva kogukondliku võistlussarjaga, mis ühendab valla sportlikumat elanikkonda. Mängude põhieesmärk on koos sporti teha, proovida uusi ja põnevaid alasid ning mõistagi ka meeskondlikult mõõtu võtta. Finesta Baltic on Rae valla mängude suursponsor juba mitmendat hooaega, pannes sel korral õla alla miniretloni turniiri läbiviimisele. „Rae vald on Eesti üks sportlikemaid omavalitsusi. Sellega on nad heaks eeskujuks nii teistele Eesti omavalitsustele kui ettevõtetele", selgitab  Mägi koostöö tagamaid.

Loe veel

Käimas on neljas tööstusrevolutsioon

Veiko Norit, Finesta
01.09.2018


Veel mõned aastad tagasi tundus võimatu, et üks auto saab sõita juhita. Tänaseks pole see enam kellelegi uudis ja tehnikahuvilisemad on kindlasti juba saanud proovida sõitu mõnes isejuhtivas autos. Samuti on mitmetes tööstusettevõtetes tööl nutikad masinad, kes inimestega kõrvuti tööd teevad. Sellest võib tekkida küsimus, kui lähedal või kaugel oleme täielikult isetöötavatest tehastest?

Loe veel

Millised on Eesti ettevõtete ühised väljakutsed?

Finesta
14.08.2018


Eesti tööturu hetkeseisu iseloomustab esmajärjekorras sobivate oskuste ja kogemusega töötajate nappus kõikides valdkondades. Töötuse määr on viimase 10 aasta madalaim ja vabu töökohti on rohkem kui oskuste ning kogemuste põhjal ametisse sobivaid inimesi. Sobiva kvalifikatsiooniga inimesed on juba neile meelepärase tööga hõivatud ning töötajate lojaalsuse kasvatamine on muutunud paljude ettevõtete prioriteediks.Töötajate puudus on seadnud küsimärgi alla paljude ettevõtete kasvupotentsiaali ja konkurentsivõime.

Loe veel

Mida renditöötajaks olemine tähendab?

Finesta
07.08.2018


Kas teadsid, et Finesta kaudu töötab erinevates ettevõtetes juba üle 1000 renditöötaja? Eestis on renditöö võimalused veel vähe tuntud, kuid üha rohkem on ettevõtted sellisest töövormist huvitatud. Põhjuseid on mitmeid.  Enamasti on tegemist nõudluse või tootmismahtude perioodilise suurenemisega, mis tekitab olukordi, kus uusi töötajaid on ettevõttesse tööle tarvis pidevalt. Finesta töötajaid renditakse eelkõige just tööstussektorisse, järgnevad kaubanduse ja laonduse valdkonnad. Vähem on rendipoolel nõudlust tippjuhtidele ja inseneridele, ent harv pole siiski ka see, et Finesta rendib oma kliendile tippspetsialistist tootmisjuhti või kõrgtasemel raadioinseneri. 

Loe veel

Finesta värbamispäev Valgas

Finesta
25.07.2018


Kolmapäeval, 1. augustil korraldab Finesta Baltic koostöös Eesti Töötukaassa Valgamaa esindusega Valgas Värbamispäeva, mis tutvustab Finesta Balticu tööpakkumisi Eestis ja Soomes.

Värbamispäev toimub 1. augustil, kell 13.00 ja kell 15.00 Valga Töötukassa esinduses, Vabaduse 26 ja 2. augustil kell 10.30 Valkas, Raina Iela 16.

Loe veel

Kuidas ära tunda usaldusväärset tööandjat?

Finesta
20.06.2018


Tänapäevases töösuhtes ei ole valija rollis enam ettevõte, vaid kandidaat. Hea tööandja peab vastama paljudele ootustele, et tööotsija antud ametikohta eelistaks. Ettevõte peab eelkõige tagama töö ja stabiilse sissetuleku, mis pakuks töötajale kindlustunde tuleviku suhtes. Mugavaks ära elamiseks ei peaks inimene, end ära kurnates ja tervist kahjustades, tegema topelt-vahetusi. Töötingimused peaksid olema kaasaegsed ja mõistlikud ning tootmistöö puhul ka turvalised.

Loe veel

Finesta Baltic suvise pööripäeva vastuvõtul Vilniuses

Finesta
14.06.2018


12. juunil korraldasid Balti- ja Põhjamaade saatkonnad Leedus koos Põhjamaade Ministrite Nõukogu ja Leedu Presidendi Kantseleiga Vilniuses suvisele pööripäevale pühendatud vastuvõtu, mille kutsutute hulka oli au kuuluda ka Finesta Balticul. Ürituse patroon on Leedu Vabariigi president Dalia Grybauskaitė. Üheskoos pakuti ja prooviti naaberriikide rahvustoite, kuulati muusikute etteasteid ja viidi läbi mitmeid põnevaid mänge, mis eelkõige lapsi elevil hoidsid.

Loe veel

Finesta Baltic Rae valla mängude hooaja lõpetamisel

Finesta
11.06.2018


Spordisarja Rae Valla Mängud hooaeg kulmineerus reedel, 8. juunil golfiturniiri ning sellele järgnenud hooaja paremate autasustamisega. Parimaks pärjati Karla küla meeskond, kes edestas tasavägises võistluses 1,5 punktise vahega teiseks tulnud Järveküla võistkonda. 

Selle hooaja mängude märksõnadeks olid osavus, nutikus ja meeskonnatöö. Vähem oli seekord korraldajate sõnul toorest jõudu ja kanget võhma eeldavaid spordialasid ning selle asemel pööras korraldustoimkond võistluskava koostades rõhku erineva sportlikkusega osalejatele jõukohastele väljakutsetele.

Loe veel

Head pearaamatupidajat on raske leida?

Finesta
11.06.2018


Üha enam kostub ettevõtete juhtidelt tagasisidet heade spetsialistide leidmise raskustest, seda olenemata valdkonnast või ettevõtte profiilist. Tööandjate välajakutse võib aga osutuda võimaluseks töövõtjatele, kellest edasipüüdlikumad saavad käesolevas tööelu situatsioonis jällegi võimaluse enda kompetentse vajalikus suunas arendada ning konkurentsivõimet tõsta. Finesta Balticu värbamiskonsultant Ave Merilo osales hiljuti Äripäeva Pärnu Konverentsi algatatud mõttevahetuses, jagades oma kogemusest lähtuvalt soovitusi peamistest pearaamatupidaja ametikohale vajalikest kompetentsidest. 

Loe veel

Finesta juubelipidu Soome Suursaatkonnas

Finesta
11.06.2018


Kümnendat tegevusaastat tähistav Finesta Baltic kutsus neljapäeval, 7.juunil head koostööpartnerid ja kolleegid aiapeole Soome Suursaatkonda Tallinnas. Koos võeti kokku senine tegevus viimase kümne aasta jooksul ning paotati ust ka tulevikuplaanide osas.Finesta juhi Heikki Mäki sõnul on igati põhjust tähistamiseks, kuna Finesta kaudu on möödunud kümne tegevusaasta jooksul sobiva töö leidnud tuhanded inimesed nii Eestis kui lähiriikides.

Loe veel

Mälestusüritus Metsakalmistul

Finesta
08.06.2018


4. juuni on oluline päev nii Eesti kui Soome riigi jaoks. Eestis tähistab see kuupäev Eesti Üliõpilaste Seltsi sinimustvalge lipu õnnistamise aastapäeva. Nimelt valisid ärkamisajal Eesti soost üliõpilased enda tunnusvärvideks sinise, musta ja valge. Esimene sinimustvalge lipp valmis 1884. aasta kevadel ning õnnistati ja pühitseti 4. juunil Otepää kiriklas. Soome riik omakorda tähistab 4.juunil Soome Kaitsejõudude lipupäeva.

Loe veel

Kaheksa soovitust, kuidas töövestlusel rahulikuks jääda

Finesta
28.05.2018


Tööintervjuu eelset rahutust oleme ilmselt kõik kogenud vähemalt korra elus. Väike ärevusevärin enne vestlust on pigem soovitatavgi, sest nii jätad endast vestlusel siira ja vahetu mulje. Inimesed, kes on töövestlustel alati väga rahulikud, riskivad kohtumisel jällegi liialt ükskõiksete ja üleolevatena näida. Teisalt pole liigne ärevus, mis Sind kogelemise, käte värisemise või higistamise näol tabab, meeldiv kogemus ei Sulle ega ka intervjueerijale. See võib anda märku, et Sinu oskus pingeolukorras töötada ja keskenduda vajab arendamist ning osutub tööle saamisel hoopis takistuseks.Kuidas valmistuda töövestluseks nii, et ärevus Sinu üle olulisel hetkel võimust ei võtaks?

Loe veel

Viis soovitust uute kolleegidega sõbrunemiseks

Finesta
15.05.2018


Uuel ametikohal alustamine võib olla üsna suur katsumus - uued projektid, uus töökoormus, uus ülemus (ja tema ootused). Rääkimata sellest, et sa pead tundma õppima ja sõbrunema uute kolleegidega. Kolleegidega hästi läbi saamine on oluline töökliima meeldivana hoidmisel ja tõenäoliselt valisid selle uue rolli lootuses, et sinusse suhtutakse sõbralikult. Kuid kellel on aega mõelda uute sõprade peale kui on vaja uue töörütmiga harjuda?

Loe veel

Töötaja pardalevõtuks avab värava värbaja

Ave Merilo
08.05.2018

Uute töötajate onboarding ehk pardalevõtmine pole midagi muud kui sisseelamisprogramm. Uudne mõiste aitab selle tähtsust meelde tuletada.

Eesrindlikumad organisatsioonid mõtlevad töötajate vastuvõtmise läbi osana talendijuhtimise programmist. Isegi kui te oma töötajatest talendi elutsükli terminites ei mõtle, tasub onboardingule tähelepanu pöörata. Uuringud näitavad, et onboarding mõjutab ettevõtte efektiivsust ja tulu ning suurendab uue töötaja edukust üle 10%. Lisaks suurendab toimiv sisseelamisprogramm tööga rahulolu ja pühendumist ning vähendab tööstressi ja tööjõu voolavust.

Loe veel

Finesta rahvusvaheline teekond jätkub uute uste avamisega

Finesta
04.05.2018

Avasime eelmise aasta septembris Leedus kontori ning vähem kui aastaga on ettevõttel olnud kiired ajad nii töötajate vahendamise kui ka uute klientide arvu kasvuga. Kui algselt oli Leedu peakontoris, Vilniuses, üks konsultant, siis tänaseks on lisandunud veel kaks uut kolleegi.

Loe veel

Peatöövõtja vastutus on võimalik

Heikki Mäki, finesta juht
13.04.2018

Illegaalsete välistöötajate probleem Eestis on tõsine ja nüüd hakkavad ka ametnikud sellest aru saama. Välistööjõuga skeemitamise tõttu jäävad riigikassasse laekumata suured maksusummad, rääkimata julgeolekuriskist. Komplekssete lahenduste otsimise käigus tuleks mõelda ka peatöövõtja vastutuse suurendamisele.

Loe veel

Välistöötajate poolt

Heikki Mäki, Finesta juht
26.03.2018

Ligikaudu kaks kolmandikku eestimaalastest arvab, et Eesti ei vaja väljastpoolt Euroopa Liitu pärit tööjõudu. Nii selgus pool aastat tagasi Ühiskonnauuringute Instituudi uuringust ja vaevalt see suhtumine tänaseks muutunud on. Välistööjõu vastased põhjendasid oma arvamust peamiselt sellega, et oma rahvalgi ei jagu tööd.

Paljud tööandjad on aga seisukohal, et tööjõupuudus on Eestis ettevõtete arengu suurim takistus. Ühtlasi leitakse, et seda pole võimalik muul moel ületada, kui suurema arvu välistöötajate riiki lubamisega.

Miks töötegijate ja juhtide arvamused sel teemal nii vastandlikud on? Asi on selles, et kõik töökohad ei ole ühesugused ja kõik tööotsijad ei ole samade ootustega. Inimene, kes soovib töötada assistendina, ei kandideeri monteerijaks. Inimene, kelle kodu on Ida-Virumaal, pole huvitatud töökohast Pärnus.

Loe veel

Finesta kaudu saab töötada ka Leedus

finesta
26.03.2018

Finesta tegutseb üle Baltikumi. Septembris avatud tütarfirma UAB Finesta Lithuania keskendub eelkõige tööjõurendi- ja värbamisteenustele ning on Leedus edukalt kanda kinnitanud. Sealset tegevust tutvustab Finesta Baltikumi müügidirektor Martin Mägi.

Millistele ettevõtetele Finesta Leedus töötajaid pakub?

Leedus on meil kliente erinevatest valdkondadest üle kogu riigi. Oleme töötajaid leidnud näiteks Leedu ühele suurimale tööandjale PKC Group, lisaks mööblitootjale ja metallitööstusele.

Värbamisklientidest rääkides on uhke tunne, et ka Eesti suursaatkonnale Leedus oleme töötajaid värvanud. Mitte küll suursaadikut, vaid muud vajalikku personali.

Loe veel

Meie inimesed ettevõttes Rapala

finesta
26.03.2018

Soome ettevõte Rapala on üks maailma suuremaid kalapüügivarustuse tootjaid. Pärnu tehases osalevad Rapala lantide tootmises ka Finesta renditöötajad.

Remi on 20-aastane noormees Pärnust, kelle hobiks on muusika, täpsemalt hip-hop. Kui ta aega leiab, pühendub ta ainult sellele. Remi alustas hiljuti tööd Rapalas ja kirjeldab, kuidas tal seal läheb.

Loe veel

Fotovõistlus “100 aastat tööd Eesti heaks”

finesta
20.03.2018

Tööinspektsioon kutsub osalema Eesti 100. aastapäevale pühendatud fotovõistlusel. Võistlusele on oodatud fotod, mis kujutavad töö tegemist eri aegadel. Parimad fotod jõuavad näitusele ning Tööinspektsiooni kalendrisse. 

Fotovõistlusele oodatakse fotosid, mis tehtud ajavahemikus 1918-2018 ja kus kujutatakse inimesi töötamas, hobuvankreid, parvetajaid, ehitusobjekte, ettevõtteid, artelle, tootmiskombinaate, kaevandusi – kus ja kuidas iganes Eestis selle aja jooksul tööd on tehtud.

Fotod võib saata aadressile infokiri at ti dot ee kuni 1. septembrini. Lisainfo www.ti.eeTehnoloogiatipp Eesti

Rainer Aunpu
02.03.2018

Eesti on tipptasemel tehnoloogiariik – see võiks olla meie visioon, kirjutab Skillificu asutaja, Finesta äriarendusjuht Rainer Aunpu.

Loe veel

Riiklikud uuendused töövaldkonnas 2018

finesta
28.02.2018
  •  Vanemahüvitise maksmise ajal on võimalik teenida senisest suuremat töist tulu (alates 1. märts 2018)

Vanemahüvitise maksmise ajal on võimalik teenida töist tulu kuni pool vanemahüvitise ülempiirist (2018. aastal 1544 eurot kalendrikuus), ilma et hüvitist vähendataks.

  • Vanaduspensione hakatakse eksportima ülemaailmselt

2018. aasta algusest makstakse Eesti vanaduspensione välja üle maailma, kuid selleks on vajalik Eestis omandatud pensionistaaž 15 aastat. Seega kaotatakse pensionite maksmisel senised elukohapiirangud ja pensionide maksmine laieneb kõikidesse riikidesse.

Loe veel

Palun liberaalsemat suhtumist välistööjõudu

Finesta
06.02.2018

Viimasel ajal kostub Eesti tööandjate suust üha sagedamini, et tööjõudu pole ja oleks vaja lihtsamini välistööjõudu värvata. Millised tulukesed sinu peas selle jutu peale süttivad? Kas seostad välistööjõuga tumedanahaliste massilist sissevoolu? Kas seostad Eesti kultuuri hävimist? Või kardad, et Eesti tuntus eduka idufirma-riigina asendub odavtööjõu kehva mainega? Need seosed võivad olla üle paisutatud.

Loe veel

Spetsialisti leida on aina keerulisem

Finesta
29.01.2018

Artikkel ilmus Pärnu Postimehes 26.01.2018

Möödunud aastat Pärnu maakonna tööturul iseloomustavad nii stabiilsus ja töötajate teadlikkuse kasv kui pädevate spetsialistide puudus. Töötute arv maakonnas on tõusnud ligemale kümme protsenti. Noorte töölevõtmist takistab hariduse või töökogemuse puudumine ning spetsialistid tulevad hoopis Soomest. 

Loe veel

finesta.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates või vajutades “Sain aru” ikooni nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot​ ​SAIN ARU