Välistöötajate poolt

Heikki Mäki, Finesta juht
26.03.2018

Ligikaudu kaks kolmandikku eestimaalastest arvab, et Eesti ei vaja väljastpoolt Euroopa Liitu pärit tööjõudu. Nii selgus pool aastat tagasi Ühiskonnauuringute Instituudi uuringust ja vaevalt see suhtumine tänaseks muutunud on. Välistööjõu vastased põhjendasid oma arvamust peamiselt sellega, et oma rahvalgi ei jagu tööd.

Paljud tööandjad on aga seisukohal, et tööjõupuudus on Eestis ettevõtete arengu suurim takistus. Ühtlasi leitakse, et seda pole võimalik muul moel ületada, kui suurema arvu välistöötajate riiki lubamisega.

Miks töötegijate ja juhtide arvamused sel teemal nii vastandlikud on? Asi on selles, et kõik töökohad ei ole ühesugused ja kõik tööotsijad ei ole samade ootustega. Inimene, kes soovib töötada assistendina, ei kandideeri monteerijaks. Inimene, kelle kodu on Ida-Virumaal, pole huvitatud töökohast Pärnus.

Loe veel

Finesta kaudu saab töötada ka Leedus

finesta
26.03.2018

Finesta tegutseb üle Baltikumi. Septembris avatud tütarfirma UAB Finesta Lithuania keskendub eelkõige tööjõurendi- ja värbamisteenustele ning on Leedus edukalt kanda kinnitanud. Sealset tegevust tutvustab Finesta Baltikumi müügidirektor Martin Mägi.

Millistele ettevõtetele Finesta Leedus töötajaid pakub?

Leedus on meil kliente erinevatest valdkondadest üle kogu riigi. Oleme töötajaid leidnud näiteks Leedu ühele suurimale tööandjale PKC Group, lisaks mööblitootjale ja metallitööstusele.

Värbamisklientidest rääkides on uhke tunne, et ka Eesti suursaatkonnale Leedus oleme töötajaid värvanud. Mitte küll suursaadikut, vaid muud vajalikku personali.

Loe veel

Meie inimesed ettevõttes Rapala

finesta
26.03.2018

Soome ettevõte Rapala on üks maailma suuremaid kalapüügivarustuse tootjaid. Pärnu tehases osalevad Rapala lantide tootmises ka Finesta renditöötajad.

Remi on 20-aastane noormees Pärnust, kelle hobiks on muusika, täpsemalt hip-hop. Kui ta aega leiab, pühendub ta ainult sellele. Remi alustas hiljuti tööd Rapalas ja kirjeldab, kuidas tal seal läheb.

Loe veel

Fotovõistlus “100 aastat tööd Eesti heaks”

finesta
20.03.2018

Tööinspektsioon kutsub osalema Eesti 100. aastapäevale pühendatud fotovõistlusel. Võistlusele on oodatud fotod, mis kujutavad töö tegemist eri aegadel. Parimad fotod jõuavad näitusele ning Tööinspektsiooni kalendrisse. 

Fotovõistlusele oodatakse fotosid, mis tehtud ajavahemikus 1918-2018 ja kus kujutatakse inimesi töötamas, hobuvankreid, parvetajaid, ehitusobjekte, ettevõtteid, artelle, tootmiskombinaate, kaevandusi – kus ja kuidas iganes Eestis selle aja jooksul tööd on tehtud.

Fotod võib saata aadressile infokiri at ti dot ee kuni 1. septembrini. Lisainfo www.ti.eeTehnoloogiatipp Eesti

Rainer Aunpu
02.03.2018

Eesti on tipptasemel tehnoloogiariik – see võiks olla meie visioon, kirjutab Skillificu asutaja, Finesta äriarendusjuht Rainer Aunpu.

Loe veel

finesta.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates või vajutades “Sain aru” ikooni nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot​ ​SAIN ARU